«Укртатнафта» продовжує модернізацію заводу

ПАТ «Укртатнафта» планує найближчим часом розпочати будівництво двох установок: очистки дизельного палива і водневої. Більш повний комплекс заходів вже оформлений в стратегію розвитку, яка незабаром буде презентована акціонерам. Про це в інтерв’ю виданню «Телеграф» повідомив в.о. першого заступника голови правління ПАТ Руслан Ляпка.

«Одна велика установка замінить три, які ми використовуємо зараз. А це — менша чисельність (персоналу, — ek), менші витрати енергоресурсів і якісніша продукція », — зазначив він.

Топ-менеджер повідомив, що стратегія подальшого розвитку підприємства, але поки без докладних розкладок по термінах і вартості, вже готова. Акціонерам свій план підприємство представить тільки після отримання більш точної інформації від іноземних інжинірингових компаній. На даному етапі з ними уточнюються параметри проєктів з метою оцінити розмір необхідного фінансування.

«Це питання кількох місяців, тобто процес почнеться вже в цьому році. Але зараз за термінами реалізації (поетапно) — це процес на півтора року; два з половиною роки й три з половиною роки, які знадобляться на будівництво найбільшої установки, — пояснив в.о. першого заступника голови правління ПАТ. — Акціонери в цьому році приймуть рішення, виконувати програму в повному обсязі або реалізовувати її поетапно. Це витратні заходи. І всі інвестиції за останні роки робили приватні акціонери, не «Нафтогаз України». У фінансовому плані «Нафтогазу», як акціонера компанії, інвестиції в Кременчуцький НПЗ не передбачалися ніколи ».

Інформація про обсяг інвестиційної програми — конфіденційна, зазначив Руслан Ляпка, тому не розголошується.

«Але ми пропонуємо тільки ті інвестиційні проєкти, термін окупності яких близько півтора року, і це не настільки великі вкладення. Тому сподіваємося, що програма буде затверджена і підприємство буде розвиватися », — підсумував він.

За матеріалами інтернет-видання «Enkorr»:

https://enkorr.ua/ru/news/ukrtatnafta_prodolzhaet_modernizaciyu_zavoda/245073