«Укртатнафта»: вироблено та відвантажено перші партії авіапалива JET А-1

Нещодавно  на виробничих потужностях ПАТ «Укртатнафта» отримано і направлено споживачам перші тисячі тонн нової продукції – авіаційного палива JETА-1.  Цей продукт має схожі показники якості з паливом РТ, однак існують деякі відмінності у додаткових вимогах щодо змащувальної здатності, електропровідності та взаємодії з водою.

В рамках підготовки до виробництва авіапалива JET підприємством було налагоджено технологію його отримання разом із відомою компанією Innospec, яка є єдиним у світі виробником присадки STADISдля JetА-1. Також  проведено значну роботу щодо придбання відповідного лабораторного устаткування (зокрема, для контролю показників електропровідності, мікросепарації, прозорості), проведено сертифікацію палива JetА-1, виконано заходи в рамках розширення сфери акредитації випробувального центру підприємства. У процесі поставлення палива на виробництво було удосконалено технологію очистки  його від кислих та сірчистих сполук.  Все це дозволило отримати новий вид авіапалива, яке відповідає сучасним стандартам, що і було  підтверджено висновками експертів з лабораторії Мажейкяйського НПЗ (група ORLEN) .

Тож зараз, освоївши виробництво JET, «Укртатнафта» має змогу випускати обидва види авіаційного палива, реалізуючи стратегію диверсифікації одночасно у кількох сферах – виготовлення продукції та вдосконалення системи її поставок споживачам. А поява нових видів авіапалива, зростання  відповідного сегменту вітчизняного паливного ринку, відновлення попиту на авіаперевезення та державна підтримка провідних галузей — все це сприятиме загальному відродженню економічного життя в Україні.