«Укртатнафта»: Збільшення виробництва бітумів та впровадження інновацій

«Укртатнафта» збільшить обсяги виробництва бітумів, працюючи в напрямку розробки прогресивних бітумних в’яжучих для автомобільних доріг та розширюючи асортиментну «лінійку». В планах Компанії – нарощування виробництва бітумів до 300 тисяч тонн на рік. Наразі «Укртатнафта» є найкрупнішим вітчизняним виробником дорожнього бітуму, чиї якісні та експлуатаційні характеристики відповідають європейським стандартам. Наміри Компанії в рамках бітумної програми були озвучені під час профільного заходу BITUM FORUM 2020.

            Бітум виробництва Кременчуцького НПЗ відповідає стандарту ДСТУ EN12591:2017 (EN12591:2009. IDT), що підтверджується відповідними сертифікатами (у тому числі, європейської установи Бельгійської лабораторії BureauVeritas). Контроль якості вироблюваного підприємством бітуму також здійснюється за європейськими стандартами. До речі, випробувальний центр ПАТ «Укртатнафта» першим в Україні отримав право паспортизувати бітум за стандартом ДСТУ EN12591:2017. Для паспортизації бітуму за європейським стандартом було придбано відповідне лабораторне устаткування на суму 650 тис. грн.; також попередньо були проведені міжлабораторні порівняльні випробування.

            Нагадаємо, напередодні конференції BITUMFORUM2020 «Укртатнафта» уклала меморандум про співпрацю з ДП «ДерждорНДІ» у сфері розвитку дорожньої галузі та транспортної інфраструктури України. Компанія продовжить роботу в напрямку покращення якості нафтових дорожніх в’язких бітумів – зокрема, шляхом застосування полімерних та адгезійних модифікуючих добавок.