Укртатнафта звернулась до Державної податкової служби України з приводу запобігання схем ухилення від сплати податків

ПАТ «Укртатнафта» звернулась до Голови до Державної податкової служби України Любченка О.М. з приводу критичної ситуації, що склалась на ринку нафтопродуктів, зокрема внаслідок суттєвого збільшення обсягу фальсифікованого пального. Враховуючи цей факт, Прем’єр-Міністр України дав доручення контролюючим органам провести перевірки нафтобаз, міні-НПЗ та реалізаторів пального з метою викриття тіньового сегменту.                           

У своєму зверненні до Державної податкової служби України компанія «Укртатнфата» відзначає, що  суттєве поширення неякісного пального обумовлено, зокрема, тим, що під виглядом розріджувачів для лако-фарбових виробів, в країну завозяться (без сплати акцизного податку) октанопідвищуючі речовини, що додаються до пального на міні-НПЗ з метою збільшення октанового числа.

ПАТ «Укртатнафта» звертає увагу державних контролюючих органів  — така можливість ухилятись від оподаткуванням з’явилась у імпортерів октанопідвищуючих речовин на основі метил-трет-бутилового ефіру, інших октанопідвищуючих речовин та метанолу внаслідок правової неоднозначністі опису товару «Тільки розчинники або розріджувачі на основі метанолу; інші готові суміші на основі метанолу», яким у 2020 році (згідно змін до Податкового кодексу України) було  доповнено перелік підакцизних товарів кодом УКТЗЕД  3814 00 90 90.

Як результат, у 2020 р. недобросовісними компаніями для подальшого використання у складі нафтопродуктів для тіньового обігу було імпортовано 77,4 тис. т розчинників. За перші два місяці 2021 р. з аналогічними цілями було імпортовано вже 17,2 тис. т розчинників, що у річному вимірі — зростання у порівнянні з 2020 р. ще на третину.

З метою припинення зловживання наявною правовою прогалиною в описі товару коду УКТЗЕД  3814 00 90 90, що наведений у п.215.3.4 ст.215 Податкового кодексу України, ПАТ «Укртатнафта» просить  терміново скасувати або внести зміни в офіційне повідомлення ДПС України від 11.06.2020 р. «Особливості віднесення товарів до підакцизного пального відповідно до вимог Закону №466» (https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki—novini-/421901.html) щодо унеможливлення використання схем ухиляння від сплати акцизного податку, що зараз носять масовий характер.

У випадку необхідності наша компанія також просить ініціювати внесення відповідних змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про Митний тариф».  

Впевнені, що якнайшвидше вирішення окресленої проблеми забезпечить додаткові багатомільйонні  надходження акцизного податку в Державний бюджет та зменшення тіньового обігу фальсифікованого палива.